Громадська робота

Викладачі кафедри співпрацюють з Національною службою посередництва і примирення в Чернігівській області з вирішення колективних трудових спорів, є почесними її членами та авторами «Бюлетеня Національної служби посередництва і примирення». Тісні ділові зв'язки кафедра підтримує з правоохоронними, судовими органами, органами Пенсійного фонду України, місцевого самоврядування, Департаментом соціального захисту населення Чернігівської обласної державної адміністрації, управлінням Держпраці у Чернігівській області.

Викладачі кафедри за підтримки обласної організації Спілки жінок України беруть активну участь у проведенні щорічної акції «16 днів протидії гендерному насильству», метою якої є привернення уваги громадськості до наступних актуальних проблем: насильства в сім’ї та торгівлі людьми, а також активізація діяльності державних установ та громадських об’єднань з метою протистояння насильству, захисту прав жінок в Україні та формування ненасильницької ідеології в суспільстві. Науково-педагогічні працівники кафедри активно займаються питаннями гендерної рівності, надають правову допомогу та розробляють буклети на згадану тематику.

Викладачі кафедри при залученні студентів Університету активно співпрацюють із благодійною організацією «Чернігівський жіночий правозахисний центр» щодо сприяння задоволенню та захисту законних політичних, громадських, особистих, соціальних, економічних, творчих, національно-культурних та інших прав та свобод жінок. Завдяки такій співпраці вирішуються наступні завдання: участь у формуванні демократичного, правового суспільства; сприяння вирішенню гендерних проблем у суспільстві; збір інформації про порушення прав жінок та дітей;сприяння дотриманню прав людини в установах пенітенціарної системи; надання жінкам юридичної допомоги, консультацій у захисті своїх конституційних прав та свобод людини та громадянина, сприяння програмам запобіганню насильства щодо жінки в сім’ї та інше; проведення просвітницької роботи з питань захисту прав жінок та їх сімей: участь у реалізації просвітницьких програм, створення інформаційних, консультативних центрів; участь у благодійних акціях; підтримка міжнародних правозахисних заходів та програм. Благодійна організація разом із викладачами кафедри та студентами Інституту ведуть різнобічну громадську правозахисну діяльність, зокрема надають безкоштовні юридичні консультації, допомагають відстоювати інтереси в судах тим громадянам, чиї особисті, громадянські права були порушені з боку органів державної влади й органів місцевого самоврядування, їхніми посадовими особами.

Також викладачі кафедри співпрацюють із Чернігівським міським громадським об’єднанням інвалідів «Шанс». Мета такої діяльності: сприяння практичному здійсненню загальнодержавних, регіональних, місцевих та міжнародних програм, які спрямовані на вирішення питань соціального захисту людей з особливими потребами; забезпечення їх духовного і культурного розвитку; соціально-трудової та психологічної реабілітаціїінвалідів, залучення їх до спорту та громадської діяльності. Напрямками цієї діяльності є: захист прав, свобод, інтересів інвалідів та членів їх сімей; співпраця з українськими та іноземними партнерами у здійсненні соціальних проектів; розвиток наукових і гуманітарних контактів, співпраця з підприємствами, організаціями, проведення спільних культурних акцій та заходів, розвиток туризму та спорту інвалідів; організація семінарів щодо проблем інвалідів; здійснення благодійних заходів, проведення ярмарків, фестивалів, організація дорослого, дитячого, сімейного та інших видів туризму.

Викладачі кафедри, при залученні студентів Інституту разом із ГО «Шанс» та представниками Корпусу Миру (волонтери з країн США, Великобританії, Японії) є співорганізаторами проведення відкритих заходів по збору коштів для дітей з особливими потребами; доставки новорічних подарунків, збору коштів на пошиття костюмів для проведення заходу «Танці на візках» тощо.

Залучено студентів до волонтерської діяльності з громадськими організаціями міста. Так, у співпраці з благодійною організацією «Аратта» студенти надають допомогу у реалізації гурткової та клубної роботи «Територія успіху». Дана програма спрямована на проведення ігрових занять з дітьми із малозабезпечених та багатодітних сімей, дітьми з особливими потребами та роботу з їх батьками.

Також студенти активно співпрацюють із громадськими організаціями «М’АРТ», «Жменя», «АХАЛАР» щодо проведення щорічних міжнародних фестивалів «Дні документального кіно про права людини «Український контекст»; проведення щорічних акцій «Гривня на щастя» (для допомоги розвитку творчих здібностей дітей та молоді з особливими потребами, дітей-сиріт, дітей з багатодітних сімей),збору коштів для іменних стипендій обдарованій молоді.

Щороку викладачі кафедри разом зі студентами Інституту проводять професійно-орієнтаційні виховні заходи, зокрема: розповсюдження інформації про ЧНТУ (через буклети, електронні носії, соціальні мережі, ЗМІ); організація в приміщенні ЧНТУ Дня відкритих дверей для школярів Чернігівщини; відвідування шкіл м. Чернігова та Чернігівської області з метою проведення профорієнтаційної роботи серед учнів; залучення молоді до вступу на навчання до ЧНТУ; підвищення іміджу ЧНТУ; надання допомоги у виборі майбутньої професії; підготовка листів-звернень до директорів шкіл із вдячністю за підготовку абітурієнтів.

З лютого 2012 року на кафедрі трудового права та права соціального забезпечення розпочав роботу проект «Школа 50+». Такий благодійний проект був впроваджений для тих, хто прагнув знати все про пенсію та свої соціальні права. Цільовою аудиторією Школи були мешканці м. Чернігова у віці від 50 років, особи, що вийшли на пенсію, та особи передпенсійного віку. У 2013 році проект «Школа 50+» продовжив свою роботу у програмній діяльності «Бібліоміст» - проекті «Університет 60+» Центральної бібліотеки ім. М. Коцюбинського Чернігівської міської централізованої бібліотечної системи.

Більшість викладачів кафедри є членами Української асоціації фахівців трудового права та активними учасниками всіх заходів, які проводяться асоціацією.